Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Zestawienie – gry dla dwulatka – propozycje pierwszych gier planszowych

Zestawienie najlepszych gier planszowych w jakie grały moje dzieci w wieku od 1,5-2 lat. Są to proste propozycje, wprowadzające do bardziej skomplikowanych gier planszowych i zręcznościowych:

najlepsze gry dla dwulatka

Lotto dom” od Granny. Bardzo dobra wersja gry typu lotto, porządnie wydana, z wyraźnymi rysunkami. Polega na szukaniu wylosowanych na kartonikach przedmiotów na kartach zbiorczych – przedstawiających 4 pokoje – łazienkę, kuchnię, salon i dziecięcą sypialnię. Kilka wariantów gry zależnie od wieku graczy.

Gra Memino – przeciwieństwa od Granny. Pięknie wydana, solidna gra dla najmłodszych. Polega na znalezieniu “pary” do każdego obrazka – tą parą jest przeciwieństwo np. mało/dużo, otwary/zamknięty, wesoły/smutny itp. Zaznajamia dziecko z tymi pojęciami i uczy dobierania pasujących kart.

gry dla rocznego dziecka
pierwsze gry

Recenzja gier Lotto dom i Memino przeciwieństwa – tutaj.

Gra “W ogrodzie” wydawnictwa Haba – to gra kooperacyjna (ale z możliwością wygranej jednego gracza) z rzucaniem kostką, szukaniem odpowiedniego elementu w odwracanych kartach aby zerwać z drzewa wisienki (zanim zje je kruk) – starsze dzieci uczą się zapamiętywania i dedukcji. Świetna gra.

Gra “Mały wyścig” od Djeco – to typowy wyścig, gra w “kto pierwszy ten lepszy”. To wyścig idealny dla najmłodszych graczy już od 1,5 lat. Długa rozkładana plansza, śliczne, duże gumowe zwierzątka i rzucanie kolorową kostką – zaznajamia dziecko z wykonywaniem ruchów zgodnych z symbolem na kostce oraz poruszaniem się po torze/ścieżce.

haba w ogrodzie gra
pierwsza gra planszowa

Na jagody” wydawnictwa Trefl – to świetna pierwsza gra planszowa – dla dwulatka – gra typu wyścig. Idealna gra dla małych dzieci. Zaznajamia z rzucaniem kostką, wykonywaniem ruchów zgodnych z rzutem, uczy poruszania się po torze/ścieżce. 

na jagody od trefla świetna planszówka dla dzieci
gra dla trzylatka

Zawiera elementy pocieszające w przypadku złego rzutu oraz “przegranej” – nie dotarcia do mety przed innymi.

Pudełko od gry służy też do zabawy w gotowanie (dlatego ta wersja wyścigu jest lepsza dla 3 latka). Bardzo dobra i pięknie wydana gra.

Recenzja gry Na jagody – tutaj.

Pierwsza gra zręcznościowa w “łowienie rybek” to propozycja już od 2 lat. Uczy koordynacji oko-ręka oraz zapewnia najmłodszym dobrą zabawę. 

Recenzja gry łowienie rybek od Janoda – tutaj.

gra rybki drewniane janod

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply