Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Migdałowy błyszczyk do ust

Przedstawiam wam recepturę na lekki, ochronny, migdałowy błyszczyk do ust. Błyszczyk robi się bardzo prosto. Wystarczy rozpuścić masło shea, wosk pszczeli i olej ze słodkich migdałów, przelać do pojemniczka i poczekać kilkanaście minut aż zastygnie!

jak zrobić migdałowy balsam do ust

Receptura na migdałowy błyszczyk do ust (10g):

  • wosk pszczeli   (14%) – 1,4g
  • masło shea   (43%) – 4,3g
  • olej ze słodkich migdałów   (43%) – 4,3g
  • opcjonalnie: 3 krople olejku eterycznego np. z drzewa różanego

Ja używam tylko nierafinowanych maseł i olei, ponieważ nie zostały one poddane dodatkowemu oczyszczaniu – a zatem zachowały swój naturalny kolor, zapach jak i substancje czynne – takie jak wolne kwasy tłuszczowe i witaminy. Składniki możesz kupić w sklepie z surowcami kosmetycznymi np. Ecospa czy ZróbSobieKrem.

Jak zrobić migdałowy błyszczyk do ust:

Zacznij od zagotowania wody w czajniku i wyparzenia wszystkich przedmiotów których będziesz używać – czyli: miseczkę lub szklaną zlewkę, łyżkę i pojemniczek na błyszczyk (10ml). Odstaw je do wyschnięcia.

Następnie odważ poszczególne składniki balsamu (oprócz olejków eterycznych) w wyparzonej suchej misce/zlewce. Przygotuj kąpiel wodną czyli – zagotuj wodę i wlej ją do innej, większej, plastikowej miski lub garnka. Wstaw do gorącej kąpieli miseczkę/zlewkę ze składnikami i mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia. Najtrudniej rozpuszcza się wosk pszczeli, dlatego ja, zamiast dolewać „świeżego” wrzątku, kąpiel robię w garnku i lekko wodę podgrzewam. Ważne aby wosk dobrze rozpuścić (podgrzać jeszcze trochę do wyższej temperatury – po tym jak wosk się całkowicie rozpuści) aby nie zaczął zastygać już przy przelewaniu do pojemnika – wtedy mogą powstać drobne grudki (rozpuszczają się na ustach/ciele ale mogą przeszkadzać;) Jeśli grudki się pojawią zawsze możesz jeszcze raz stopić mieszankę i tym razem po podgrzaniu od razu chwilę zmrozić w zamrażalniku.

jak zrobić migdałowy błyszczyk do ust

Gdy wszystkie składniki dokładnie się rozpuszczą, dodaj olejki eteryczne, zamieszaj i wlej mieszankę do czystego pojemniczka na błyszczyk.

Odstaw do zastygnięcia/ stwardnienia. Po kilkunastu minutach błyszczyk jest gotowy do użycia.

Na drugi dzień błyszczyk/balsam do ust będzie troszkę twardszy, ale błyskawicznie się rozpuszcza pod wpływem ciepła palca, przy nabieraniu.

jak zrobić naturalny błyszczyk do ust

Na mojej stronie znajdziesz również inne przepisy na balsamy do ust lub pomadki w sztyfcie.

migdałowy błyszczyk do ust

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply