Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Budowa domu: Etap 1 – Ogrodzenie tymczasowe

Kupiliśmy działkę pod budowę domku jednorodzinnego i co dalej?

Jeśli zakupiona działka nie jest ogrodzona to zapewne na etapie rozważania zakupu obmierzaliście sami działkę, aby sprawdzić w terenie co mogłoby do was należeć. Pomiary te nie były jednak precyzyjne. Aby ogrodzić działkę trzeba wyznaczyć w terenie jej granice-tj. np. postawić słupki w przynajmniej 4 rogach działki (ilość punktów oczywiście zależy od kształtu działki). W tym celu umawiamy się z geodetą, który dokonuje pomiarów i wyznacza nam punkty graniczne działki. W naszym przypadku geodeta miał już dane konieczne do pomiarów czyli współrzędne punktów i dostępnej osnowy – ponieważ to on wcześniej dokonał podziału dużej działki na mniejsze części- w tym naszą. Jeśli geodeta nie ma niezbędnych danych musi zgłosić prace do urzędu, a wtedy trwać to może ok. 2 tygodnie.

Geodeta:

  • wyznaczenie w terenie 6 punktów granicznych działki w Warszawie – koszt 700zł netto
ile kosztuje ogrodzenie działki siatką leśną

Gdy mamy już punkty graniczne wyznaczone w terenie, możemy umówić się z wykonawcą ogrodzeń tymczasowch. Najtańszym ogrodzeniam jest tak zwana siatka leśna – czyli metalowa siatka przymocowana do grubych drewnianych pali. Drewniane pale wbijane są na ok. 80cm wgłąb. Ogrodzenie ma niecałe 2m wysokości.

koszt wytyczenia granic działki w Warszawie

Koszt ogrodzenia z siatki leśnej liczony jest za metr bieżący. Nasza działka o powierzchni 900m2 ma obwód 116m.

Jeśli nie wiesz jakie dokładnie wymiary ma działka możesz to szybko sprawdzić na stronie Geoportalu. Szukamy na mapie naszej działki. W menu “Zawartość mapy”  odszukujemy “warstwy” i zaznaczamy opcję “ewidencja gruntów i budynków”. Wtedy powinniśmy zobaczyć numery działek i ich granice. Następnie na pasku wybieramy “Pomiary” oraz “mierz odległość” i dokonujemy pomiaru obwodu naszej działki klikając na kolejne punkty graniczne.

Ogrodzenie tymczasowe działki:

  • ogrodzenie z siatki leśnej – w Warszawie koszt ok. 15zł netto za metr bieżący ogrodzenia. Za furtkę 100zł, za bramę 4m – 200zł.
  • Razem ogrodzenie 900m2 działki o obwodzie ok. 116m to koszt 2000zł netto.
koszt ogrodzenia tymczasowego działki w Warszawie
koszt budowy domu etap 1 ogrodzenie tymczasowe

Czytaj dalej -> Etap 2 – Projekt budowlany -> projekt gotowy czy indywidualny, co jest potrzebne do złożenia projektu budowlanego, z czego budować, odrolnienie, co dalej-po zatwierdzeniu projektu… itp.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply