Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Brzoskwiniowy dezodorant z tapioką

Jak zrobić dezodorant z tapioką o brzoskwiniowym kolorze i zapachu różowego lotosu?

Przedstawiam wam wersję dezodorantu z delikatniejszą skrobią z manioku (tapioką) zamiast skrobi ziemniaczanej. Piękny brzoskwiniowy kolor pochodzi od różowej glinki, a zapach z absolutu różowy lotos.

Naturalny domowy dezodorant jest dużo tańszy, bezpieczniejszy i skuteczniejszy od sklepowych. Jeśli martwisz się o kolorowe ślady na ubraniach to po prostu nie dodawaj glinki (w jej miejsce dodaj więcej sody i skrobi). Nie używasz jeszcze naturalnego dezodorantu – nic nie stracisz jak spróbujesz – składniki są łatwo dostępne, albo już masz je w kuchni! Może okaże się że będziesz czytelniku zadowolony tak jak ja i na zawsze porzucisz kupne sztyfty pełne dziwnych substancji?

Jeśli chcesz przeczytać jak zaczęła się moja przygoda z naturalnymi dezodorantami – zerknij tutaj. Wszystko zaczęło się od kupnego;) Działał, więc zrobiłam własny.

Soda oczyszczona ma za zadanie eliminować wszelkie niemiłe zapachy a skrobia pochłaniać wilgoć (oczywiście nie całą). Soda oczyszczona musi być drobna (aby nie było czuć grudek pod pachą) – najlepiej spożywcza bo soda do celów gospodarczych jest zwykle bardziej gruboziarnista. Zamiast trudniej dostępnej skrobi z manioku (tapioki), można użyć skrobi ziemniaczanej. Tapioka jest podobno nieco delikatniejsza – ja nie zaobserwowałam różnicy.

naturalny bio dezodorant brzoskwiniowy

Dezodorant jest miękki, smarowny, ma kremową konsystencję, do nakładania palcem bezpośrednio ze słoiczka.  

Receptura na brzoskwiniowy dezodorant z tapioką (70g):

  • masło shea   (31%) – 21,7g
  • skrobia/mąka z tapioki   (25%) – 17,5g
  • soda oczyszczona   (25%) – 17,5g
  • olej z pestek winogron   (16%) – 11,2g
  • glinka różowa   (3%) – 2,1g
  • olejki eteryczne, lub absolut-różowy lotos – kilkadziesiąt kropli

Zacznij od zagotowania wody, wyparzenia ze 2 łyżek, 2 miseczek (lub zlewki i miseczki) oraz słoika na gotowy dezodorant. Odstaw do wyschnięcia.

przepis na naturalny brzoskwiniowy dezodorant

Następnie odważ w pierwszej misce/zlewce masło shea. Przygotuj kąpiel wodną czyli – zagotuj wodę i wlej ją do innej, większej, plastikowej miski lub garnka. Wstaw do gorącej kąpieli miseczkę/zlewkę z masłem shea i mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia. 

jak zrobićbrzoskwiniowy dezodorant z sody i skrobi

W międzyczasie w drugiej miseczce dokładnie wymieszaj sodę z mąką ziemniaczaną i różową glinką, tak aby nie było grudek. 

działający naturalny dezodorant o zapachu różowego lotosu

Połącz zawartość obu misek (zlewki i miski) wlewając roztopione shea i olej z pestek winogron do proszków i mieszaj łyżką aż do uzyskania gładkiej konsystencji.Wstaw mieszankę na około 7 minut do zamrażalnika (aby się trochę zestaliło), po czym, wyjmij, rozmieszaj łyżką aby konsystencja była bardziej kremowa, dodaj olejki eteryczne, znowu wymieszaj i przełóż do słoiczka. Dezodorant jest gotowy do użytku – nakładaj palcami i rozsmaruj pod pachą cienką warstwę. 

jak zrobić naturalny brzoskwiniowy dezodorant z tapioką

Przepisy na inne dezodoranty znajdziesz klikając w tag “naturalny dezodorant” poniżej wpisu.

brzoskwiniowy naturalny dezodorant

Leave a Reply