Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Minimatch – prosta gra karciana dla przedszkolaka

Minimatch to prosta gra karciana dla dzieci w wieku przedszkolnym. Według producenta to gra dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zgadzam się z tymi widełkami. W grę może zacząć grać już trzylatek. Co do górnej granicy to sześciolatek może już stwierdzić że gra jest za prosta. Moja czteroletnia córka nadal bardzo lubi tą grę, za to starsza, 5,5 lat ostatnio powiedziała że “to gra dla bobasków i jest za prosta, ona (starsza córa) gra w trudniejsze gry, a ta jest dla młodszej siostry”

Gra polega na odnajdywaniu rysunków z wylosowanych kart na większej karcie zbiorczej która leży pośrodku stołu. W zasadzie to gra typu lotto. O tego typu grze pisałam wcześniej i polecałam ją dla dzieci od 1,5-2 lat ALE ta gra nie jest taka prosta jak “Lotto dom” o którym pisałam. Niektóre obrazki są podchwytliwe np. ten sam kształt ptaszka ale inna kolorystyka, lub panda stojąca przodem lub tyłem – to dwa różne obrazki. Młodsze dziecko miałoby z tym problem.

minimatch prosta gra dla dzieci

Zasady: Mniejsze karty tasujemy i układamy w stosik. Każdy gracz dobiera z niego po 5 kart, które kładzie przed sobą. Na środku stołu kładziemy większe karty zbiorcze (z wieloma rysunkami), na których każdy będzie szukał wylosowanych elementów. Gdy każdy z graczy znalazł swoje wylosowane elementy na pierwszej karcie zbiorczej, zmieniamy ją na następną i szukamy kolejnych elementów. Na każdej dużej karcie zbiorczej są różne elementy, ale nie są to wszystkie elementy z talii, dlatego karty te zmieniamy aż każdy znajdzie swoje rzeczy. Karty ze znalezionymi elementami odkładamy do pudełka. Gdy wszyscy zostali bez kart losujemy kolejne 5 kart dla każdego i znowu szukamy…robimy tak z całą talią kart. Może nie brzmi to porywająco i ciekawie, ale moim dzieciom gra nigdy się nie nudziła, zawsze chętnie w nią grały. Nie jest ona za prosta, bo nawet dorosłemu kilka chwil zajmuje zorientowanie się które elementy są na danej karcie, a które nie.

minimatch karcianka dla 3 latka

Prosta, fajna gra na spostrzegawczość od Djeco.

Gry planszowe można kupić w sklepach z planszówkami lub księgarniach internetowych, ja często kupuję gry planszowe TUTAJ – jest duży asortyment i w większości przypadków dobre ceny.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply