Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak urządzić dziecięcy kącik do zabawy – pufy, maty, poduszki, baldachimy, tipi, krzesełka – pomysły / inspiracje

Jak urządzić dziecięcy kącik zabaw:

Ten wpis dotyczyć będzie pomysłów / inspiracji na dekorację pokoju dziecka – jak urządzić przytulny kącik do dziecięcych zabaw – propozycje obejmujące: pufy, krzesełka, maty do zabawy, ozdobne poduszki w różnych kształtach, tipi, baldachimy. 

W kąciku zabaw na czymś trzeba siedzieć – dobrym pomysłem będzie kolorowa mata do zabaw – maty w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach kupisz tutaj.

maty do zabawy dla dzieci starszych i niemowlaków ładne pomysły

Typową matę zastąpić może też miękki dywan o niestandardowym kształcie np. dywan serce, gwiazdka, czy dywanik w kształcie tygryska / misia itp. Dziecięce dywaniki ze zdjęć znajdziesz tutaj.

dziecięce dywaniki w różnych kształtach

Dobrym pomysłem do dziecięcego kącika jest siedzisko w postaci pufy. Dziecięce pufki mogą być w różnych kształtach i kolorach –  te ze zdjęć można kupić tutaj.

propozycje puf do pokoju dziewczynki

Znajdziemy tutaj zarówno propozycje do pokoju chłopięcego jak i pokoju dziewczynki.

Jak już jesteśmy przy siedziskach to ciekawe krzesełka i stołki znaleźć można w tym miejscu. Propozycje ze zdjęcia to wyroby rękodzielników o nazwach: kolejno – „Bester Studio” (foczka) ; „Monkey Machine” (niebieskie); „Gagalu” (z uszkami białe i różowe + stolik) ; „Moon Dot” (stołki z plecionką).

ciekawe stołki i krzesełka dla dzieci do pokoju

Świetnym dodatkiem do kącika zabaw, jak i w ogóle do pokoju dziecięcego są zawsze kolorowe poduszki. Poduszki w różnych ciekawych kształtach (poduszka gwiazdka, księżyc, łabądek, jednorożec,  królik itp.) można znaleźć np. w tym miejscu.

Ciekawym pomysłem na „zadaszenie” kącika zabaw dzieci jest powieszenie w kącie pokoju baldachimu. To taki nowoczesny, ładnie wyglądający domek zabaw dla dzieci – zastąpi koce rozciągane na krzesłach:P Baldachimy można kupić albo osobno albo w zestawie z matą i poduszkami – te ze zdjęć znajdziesz TUTAJ.

baldachim do pokoju dziecka dziewczynki nad łóżko lub do kąciku zabaw

Z kolei takim „zadaszeniem” / domkiem / bazą dla dzieci może być namiot tipi. Nie musi być przymocowany do sufitu, może stać i na środku pokoju. Jeśli nie chcesz szukać wszystkich elementów osobno, dobrym pomysłem jest zakup całego zestawu: namiotu tipi, razem z pasującą do wnętrza namiotu matą i ozdobnymi poduszkami. Tipi ze zdjęć możesz kupić w tym miejscu.

namioty tipi do pokoju dziecięcego ładne zestawy różne style i kolory

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply