Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Kalambury dla dzieci – również tych nie umiejących jeszcze czytać

Kalambury dla dzieci – również tych nie umiejących jeszcze czytać! Bardzo fajna i tania (od 12zł!) propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych. Kalambury wydawnictwa Kangur zawierają 54 karty z 216 hasłami. Na każdej z kart są zapisane 4 hasła. Gracz może wybierać spośród 4 albo ustalamy że w danej rundzie pokazujemy tylko  hasło oznaczone np. numerem 2. Hasła mają różny stopień trudności. Najłatwiejsze są te oznaczone numerem 1 i to te hasła są zilustrowane obrazkiem. Grać mogą zatem też dzieci w wieku przedszkolnym, od 4 lat.

kalambury dla dzieci młodszych i starszych z czytaniem haseł i bez czytania z obrazkami

Kalambury to dobry pomysł na zabawę w gronie osób w różnym wieku, można grać całą rodziną, zasady każdy zna;) Dzięki obrazkom w kalambury mogą grać dzieci, które nie umieją jeszcze czytać. Hasła można „pokazywać”, zaś w przypadku kłopotów, młodszym dzieciom można doradzić aby przekazały trudniejsze do pokazania hasła dźwiękowo (muczenie krowy, miauczenie kota, dźwięki jakie wydaje pociąg itd.). Hasła można też rysować – to raczej opcja dla starszych dzieci.

Na początku, młodszym dzieciom (4 lata) trzeba pokazać o co w tym wszystkich chodzi, zademonstrować im jak można pokazać dane hasła, bo na początku będą miały z tym trudność. Później zaś będą już wymyślać własne, nie koniecznie łatwe do zrozumienia dla dorosłego „podpowiedzi”. Gra uczy kreatywności i przekazywania innym w łatwy sposób informacji, bardzo polecam.

kalambury obrazkowe dla dzieci bez czytania

Gry planszowe można kupić w sklepach z planszówkami lub księgarniach internetowych, ja często kupuję gry planszowe TUTAJ – jest duży asortyment i w większości przypadków dobre ceny.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply