Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Moje mydła w „Pytaniu na Śniadanie” – jak zrobić, zastosowanie…

Jeśli jeszcze nie robiłeś czytelniku domowego mydła to zachęcam do spróbowania – może stanie się to Twoim nowym, jakże użytecznym hobby;) W niedzielę byłam na planie Pytania na Śniadanie w TVP2, gdzie opowiadałam o tym czym jest mydło, jakie są jego rodzaje (mydło sodowe i potasowe), co można do niego dodawać (barwniki, zapachy), jak wygląda proces tworzenia mydła. Starałam się „upchnąć” jak najwięcej faktów, ciekawostek, w tych kilku minutach które miałam do dyspozycji.

jak zrobić mydło, peeling mydlany, pastę mydlaną czyszczącą

Mydło sodowe (w kostce) i potasowe używam przede wszystkim do mycia rąk, ciała. Z mydła można zrobić peeling cukrowo-mydlany o bardzo fajnej, konsystencji (dobrze się trzyma ciała, peelinguje, myje i nie jest klejący jak peelingi z dodatkiem gliceryny) – tutaj są przykładowe przepisy na peeling mydlany. Z którego mydła i jak zrobić różowy peeling mydlany (z filmu) napisałam tutaj.

Oprócz kosmetycznego (do ciała) zastosowania mydło może być „gospodarcze” czyli do czyszczenia domu (piekarnika, dywanu, kanapy). Można zrobić mydło sodowe kokosowe: w małych kostkach do zapierania plam (małe muszelki) lub rozwodnić je na czyszczącą pastę mydlano-sodową (pokazuję jak ją zrobić).

Mydło potasowe kokosowo-oliwkowe można rozwodnić na świetny płyn do mycia naczyń.

zastosowanie domowej roboty mydeł, jak zrobić mydło

Filmik o mydle domowej roboty z „Pytania na Śniadanie” – można obejrzeć tutaj

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply