Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Mleczno owsiany peeling do twarzy

Przedstawiam wam recepturę na mleczno owsiany peeling do twarzy. Ma on w składzie mąkę owsianą (może być kupna lub zmielone płatki owsiane), olej arachidowy, miód gryczany oraz pełnotłuste mleko w proszku. Peeling polecam do twarzy – jest delikatny i bardzo ładnie pachnie – mlekiem i miodem – po prostu pyszną owsianką;) Mąka owsiana ma łagodne właściwości myjące – można nią nawet myć włosy (ale musi być bardzo drobno zmielona). Peeling rozsmarowujemy na wilgotnej twarzy, ewentualnie rozsmarowujemy na wilgotnych dłoniach, skropionych trochę wodą – aby rozrzedzić mieszankę.

Receptura na mleczno owsiany peeling do twarzy (204g):

  • mąka owsiana   (32,4%) – 66g
  • olej arachidowy – z orzechów ziemnych   (40,2%) – 82g
  • mleko w proszku   (14,2%) – 29g
  • miód gryczany   (13,2%) – 27g
owsiankowy peeling do twarzy

Zacznij od zagotowania wody w czajniku i wyparzenia wszystkich przedmiotów których będziesz używać – czyli: ze 2 łyżki stołowe, słoiczek na gotowy wyrób oraz porcelanową miseczkę/zlewkę. Odstaw przedmioty do wyschnięcia. 

Odważ i wymieszaj w misce/zlewce wszystkie składniki. Przez 1-2 dni na wierzchu peelingu może się oddzielać olej – trzeba zamieszać peeling przed użyciem, albo po prostu odczekać aż zgęstnieje – jest wtedy bardziej smarowny i delikatny (mąka owsiana namiękła). Ile można go używać – na pewno ponad tydzień, u mnie długo stał, bo w międzyczasie testowałam jeszcze pastę kasztanową do twarzy.

delikatny peeling z mlekiem i miodem

Peeling nie zmieścił mi się w 140ml słoiczku, resztę włożyłam do silikonowej foremki na muffinki i najpierw tą porcję (na 1-2dni) używałam.

mleczno owsiany peeling do twarzy

Oczyszczanie twarzy – inne przepisy:

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply