Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak zrobić peeling kawowy

Peeling kawowy – jak zrobić?

Przedstawiam wam recepturę na prosty i łatwy w wykonaniu kawowy peeling / scrub do ciała. Peelingująco działa tutaj cukier i zmielona kawa. Poza tym w składzie znajdują się olej kawowy (olej z palonych nasion kawy), olej kokosowy i gliceryna. Peeling ślicznie pachnie kawą, trochę czekoladowo (przez dodanie oleju kokosowego).

Najpierw zagotuj wodę w czajniku i wyparz wszystkie przedmioty których będziesz używać – czyli: miseczkę/zlewkę, ze 2 łyżki i słoiczek na gotowy wyrób. Odstaw do wyschnięcia. 

domowy scrub peeling kawowy

Receptura na kawowy peeling do ciała (292g):

  • cukier trzcinowy   (68,5%) – 200g 
  • olej z nasion kawy  (3,4%) – 10g 
  • olej kokosowy   (11,7%) – 34g
  • kawa świeżo zmielona   (2,7%) – 8g
  • gliceryna   (13,7%) – 40g 

Kawoszem nie jestem, a jak już kawę piję to jako deser, na wieczór, najczęściej zbożową (Inkę). Kawę zatem podebrałam mamie (kawa ziarnista) i u niej zmieliłam w młynku do kawy. Zmielonej kawy nie jest tutaj dużo po pierwsze, bo jej zapach był bardzo intensywny, po drugie, aby nie zapychała ona odpływu.

Peeling kawowy jest prosty w przygotowaniu. Jeśli olej kokosowy nie jest płynny to go lekko podgrzej. Następnie odważ i wymieszaj wszystkie składniki – gotowe;)

jak zrobić domowy peeling kawowy
jak zrobić peeling pachnący czekoladową kawą

W tym peelingu ważne jest aby oleje były nierafinowane – ponieważ cudowny zapach tego peelingu pochodzi właśnie od nich. Peeling może pachnieć samą kawą (wtedy należy dać więcej oleju z nasion kawy niż kokosowego), ja jednak wolę bardziej słodki (mniej intensywny zapach lecz nadal bardzo kawowy) zapach – trochę słodki, czekoladowy, z przewagą oleju kokosowego (tak jak w recepturze powyżej).

Peeling mieści się w 200ml pojemniku.

jak zrobić peeling kawowy do ciała

Olej kokosowy – ma właściwości nawilżające, regenerujące, łagodzące podrażnienia i ujędrnia skórę. Zawiera m.in. kwas laurynowy który ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Zostawia na skórze tłusty film. Dość “ciężki” olej. Piękny kokosowy zapach – dużo bardziej intensywny niż wiórków lub mąki kokosowej.

Olej z nasion kawy – zawiera fitosterole, karoteny, witaminę E. Ma działanie regenerujące, przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie, ujędrnia skórę i pomaga pozbyć się cellulitu (stymulując proces lipolizy). Pięknie pachnie kawą.

Gliceryna roślinna– świetnie nawilża skórę. Rozpuszczalna w wodzie. 5-15%.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

3 komentarze

  1. Mumina
    Mumina 13 sierpnia 2021

    Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie oleju kawowego, czy chodzi o olej tłoczony z ziaren kawy czy też o macerat olejowy?

Leave a Reply