Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak zrobić peeling kawowy

Przedstawiam wam recepturę na prosty i łatwy w wykonaniu kawowy peeling/scrub do ciała. Peelingująco działa tutaj cukier i zmielona kawa. Poza tym w składzie znajdują się olej kawowy, olej kokosowy i gliceryna. Peeling ślicznie pachnie kawą, trochę czekoladowo (przez dodanie oleju kokosowego).

Najpierw zagotuj wodę w czajniku i wyparz wszystkie przedmioty których będziesz używać – czyli: miseczkę/zlewkę, ze 2 łyżki i słoiczek na gotowy wyrób. Odstaw do wyschnięcia. 

domowy scrub peeling kawowy

Receptura na kawowy peeling do ciała (292g):

  • cukier trzcinowy   (68,5%) – 200g 
  • olej kawowy  (3,4%) – 10g 
  • olej kokosowy   (11,7%) – 34g
  • kawa świeżo zmielona   (2,7%) – 8g
  • gliceryna   (13,7%) – 40g 

Kawoszem nie jestem, a jak już kawę piję to jako deser, na wieczór, najczęściej zbożową (Inkę). Kawę zatem podebrałam mamie (kawa ziarnista) i u niej zmieliłam w młynku do kawy. Zmielonej kawy nie jest tutaj dużo po pierwsze, bo jej zapach był bardzo intensywny, po drugie, aby nie zapychała ona odpływu.

Peeling jest prosty w przygotowaniu. Jeśli olej kokosowy nie jest płynny to go lekko podgrzej. Następnie odważ i wymieszaj wszystkie składniki – gotowe;)

jak zrobić domowy peeling kawowy
jak zrobić peeling pachnący czekoladową kawą

W tym peelingu ważne jest aby oleje były nierafinowane – ponieważ cudowny zapach tego peelingu pochodzi właśnie od nich. Peeling może pachnieć samą kawą (wtedy należy dać więcej oleju kawowego niż kokosowego), ja jednak wolę bardziej słodki (mniej intensywny zapach lecz nadal bardzo kawowy) zapach – trochę słodki, czekoladowy, z przewagą oleju kokosowego (tak jak w recepturze powyżej).

Peeling mieści się w 200ml pojemniku.

jak zrobić peeling kawowy do ciała

Dodaj komentarz