Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Delikatnie peelingująca pasta z orzechów włoskich

Jak zrobić delikatnie peelingującą pastę do mycia twarzy czy ciała. Ma prosty i całkowicie naturalny skład-mąkę z orzechów włoskich i nierafinowany, pachnący orzechami, olej z orzechów włoskich. Jest bardzo prosta do zrobienia, ma przyjemną konsystencję pasty, łatwo się ją nabiera i masuje nią skórę. Dla ułatwienia aplikacji można najpierw rozetrzeć porcję pasty w wilgotnych dłoniach.

jak zrobić pastę orzechową delikatnie peelingującą

Receptura na delikatnie peelingującą pastę z orzechów włoskich, 100g:

  • mąka z orzechów włoskich (70%) – 70g
  • olej z orzechów włoskich (30%) – 30g

Pasta sprawdzi się u każdego do delikatnego peelingu ciała. Jeśli zaś chodzi o twarz, po spłukaniu pasty na twarzy zostanie warstwa oleju. U osób z tłustą cerą mycie twarzy tą pastą może się więc nie sprawdzić. Olej z orzechów włoskich zawiera bowiem dużo kwasów tłuszczowych nienasyconych. Można zatem użyć innego, lżejszego oleju, jeśli chcemy codziennie używać tej pasty do peelingu twarzy.

delikatny peeling do twaarzy i ciała z orzechów włoskich

Olej z orzechów włoskich – działa przeciwzapalnie, normalizująco, uelastycznia skórę, przeciwdziała procesom starzenia się skóry, Idealny dla skóry wrażliwej i dojrzałej. Ze względu na wysoką zawartość kwasów nienasyconych zaleca się stosowanie w ilości 10-20%. Wyczuwalny przyjemny zapach orzechów włoskich. Nie podgrzewać powyżej 38 stopni!

peeling z orzechów włoskich naturalny skład

Oczyszczanie twarzy – inne przepisy:

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply