Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Cytrusowy żółty dezodorant

Cytrusowy żółty dezodorant jest dużo tańszy i skuteczniejszy od sklepowych. Nie zostawia śladów na ubraniach, choć przyznam że całkiem białych ubrań nie noszę. Jeśli nie używasz jeszcze naturalnego dezodorantu – nic nie stracisz jak spróbujesz – składniki są łatwo dostępne, albo już masz je w kuchni! Może okaże się że będziesz czytelniku zadowolony tak jak ja i na zawsze porzucisz kupne sztyfty pełne dziwnych substancji?

Jeśli chcesz przeczytać jak zaczęła się moja przygoda z naturalnymi dezodorantami – zerknij tutaj. Wszystko zaczęło się od kupnego;) Działał, więc zrobiłam własny.

naturalny dezodorant z żółtą glinką

Soda oczyszczona ma za zadanie eliminować wszelkie niemiłe zapachy a skrobia  pochłaniać wilgoć (oczywiście nie całą). Soda oczyszczona musi być drobna (aby nie było czuć grudek pod pachą) – najlepiej spożywcza bo soda do celów gospodarczych jest zwykle bardziej gruboziarnista.

Dezodorant nakładam palcami bezpośrednio ze słoiczka. Olejki eteryczne: cytrynowy i may chang nadają świeży cytrusowy zapach.

Receptura na cytrusowy żółty dezodorant (50g):

  • masło shea   (33%) – 16,5g
  • skrobia ziemniaczana   (25%) – 12,5g
  • soda oczyszczona   (25%) – 12,5g
  • olej słonecznikowy   (15%) – 7,5g
  • glinka żółta   (2%) – 1g
  • olejki eteryczne – 45 kropli cytrynowego i 20 kropli may chang

Zacznij od zagotowania wody, wyparzenia ze 2 łyżek, 2 miseczek (lub zlewki i miseczki) oraz słoika na gotowy dezodorant. Odstaw do wyschnięcia.

Następnie odważ w pierwszej misce/zlewce masło shea. Przygotuj kąpiel wodną czyli – zagotuj wodę i wlej ją do innej, większej, plastikowej miski lub garnka. Wstaw do gorącej kąpieli miseczkę/zlewkę z masłem shea i mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia. 

naturalny dezodorant cytrusowy

W międzyczasie w drugiej miseczce dokładnie wymieszaj sodę z mąką ziemniaczaną i żółtą glinką, tak aby nie było grudek. 

przepis na naturalny dezodorant pachnący cytrusami

Połącz zawartość obu misek (zlewki i miski) wlewając płynne masło shea i olej złonecznikowy do proszków i mieszaj łyżką aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Wstaw mieszankę na około 7 minut do zamrażalnika (aby się trochę zestaliło), po czym, wyjmij, rozmieszaj łyżką aby konsystencja była bardziej kremowa, dodaj olejki eteryczne, znowu wymieszaj i przełóż do słoiczka. Dezodorant jest gotowy do użytku – nakładaj palcami i rozsmaruj pod pachą cienką warstwę.

jak zrobić cytrusowy dezodorant

Przepisy na inne dezodoranty znajdziesz klikając w tag “naturalny dezodorant” poniżej wpisu.

domowy dezodorant jak zrobić diy
cytrusowy żółty dezodorant 100% naturalny

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply