Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Drewniane domino od Bigjig Toys – gra dobra w każdym wieku;)

Domino to ponadczasowa prosta gra dla osób w każdym wieku. Gra łączy pokolenia – nie tylko rodzice grają z dziećmi ale też dziadkowie mogą grać z wnukami – bez potrzeby uczenia się/czytania zasad – tą grę każdy dobrze zna. Przedstawiona przeze mnie wersja domina jest drewniana – fajne, porządne drewniane pudełko w którym mieszczą się dość spore drewniane kostki domina. Jest to domino marki Bigjigs Toys w wersji Safari. 

Można znaleźć inne wersje domina tej firmy np. ze zwierzętami gospodarskimi (Farma), z pojazdami (Transport), lub klasyczne z kropkami oznaczającymi cyfry (Tradycyjne).

domino gra dla najmłodszych

W grę mogą grać dzieci już od 3 lat. 

Zasady: Na środku stołu kładziemy kafelek startowy. Każdy gracz losuje 5 kafelków. Gracze kolejno dokładają do kafelka na środku stołu swoje kafelki pasujące obrazkiem do już wyłożonego. Jeśli nie mogą położyć kafelka z ręki to dobierają do ręki losowy kafelek ze stosu. Jeśli okaże się że nowo dobrany kafelek pasuje do któregoś końca “węża na stole” możemy od razu go położyć, jeśli nie pasuje to zostanie nam na ręku. Wygrywa ten kto pierwszy pozbędzie się swoich wszystkich kafelków z ręki.

Gry planszowe można kupić w sklepach z planszówkami lub księgarniach internetowych, ja często kupuję gry planszowe TUTAJ – jest duży asortyment i w większości przypadków dobre ceny.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply