Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Łóżko do pokoju dziecięcego – ciekawe łóżka dla chłopców i dziewczynek – pomysły, inspiracje

Przedstawiam wam kilka pomysłów i inspiracji na wybór łóżka do pokoju dziecięcego. Większość dziecięcych łóżek jest uniwersalna, ale są też ciekawe propozycje dedykowane dla dziewczynek i dla chłopców.

Zacznijmy od klasyki, łóżka drewniane, o prostym kształcie, ale z drobnym urozmaiceniem w postaci okienek wyciętych w zagłówku – to najprostsza propozycja z kategorii „łóżko domek” LUB też z ozdobnymi grafikami na zagłówku lub całym łóżku (np. łóżko wyścigówka czy łóżko wóz strażacki). Łóżek z grafiką/obrazkiem na zagłówku jest bardzo dużo do wyboru. Łóżka z poniższych zdjęć znajdziesz w tym sklepie.

łóżka dla dzici z grafikami łóżko mini domek łóżko z okienkami

Proste, klasyczne łóżko można urozmaicić dokupionym osobno kolorowym zagłówkiem – do wyboru są różne wzory i kolory tapicerowanego zagłówka / panelu ozdobnego. Proste łóżka widoczne na zdjęciach oraz ozdobne materiałowe panele / zagłówki można kupić w tym miejscu.

Dobrym pomysłem do małych pokoików jest łóżko piętrowe. Może być ono klasyczne, czyli z dwoma łóżkami, albo dla jednego dziecka, za to z miejscem do siedzenia, lub zabawy pod łóżkiem. W ten sposób łóżko nie zabiera nam cennej powierzchni podłogi, dla dziecka zaś jest bardzo atrakcyjne. Zwykłe piętrowe łóżko, dzięki dokupionym zasłonkom / elementom może przeobrazić się w piękny domek – tajną bazę, albo też pałac księżniczki z wieżą i zjeżdżalnią. Akcesoria typu tkaniny -„zasłonki domki”, tunele, organizery  czy samą zjeżdżalnię można kupić tutaj. Łóżko z kanapami i stolikiem oraz „łóżko pałac księżniczki” ze zjeżdżalnią znajdziesz zaś w tym sklepie.

Do wystroju wnętrz w stylu skandynawskim czy minimalistycznym często wybierane są proste łóżka „domki skandynawskie”, składające się z prostych, lekkich wizualnie ram. Poszczególne modele różnią się od siebie rozmieszczeniem drewnianych elementów – mogą być to klasyczne domki, czy też bardziej indiańskie z krzyżującymi się belkami przypominającymi wigwamy. Spory wybór tego typu ram łóżek dziecięcych jest tutaj. Domek bez przedniego panelu oraz ten o lekkiej konstrukcji (zdjęcia po lewej) kupić można tutaj. Ramy dostępne są w różnych kolorach, najczęściej białym, szarym i „dąb naturalny”. Dla mniejszych dzieci najlepsze będą łóżka domki o solidnych, grubych i solidnych ramach, które w razie potrzeby wytrzymają ciężar wiszącego na nich dziecka;)

domki skandynawskie łóżka inspiracje pomysły wystrój pokoju dzieci

Bardzo duży wybór łóżek z drewna sosnowego z ramami wycinanymi w rozmaitych kształtach, w wersji surowej drewnianej i malowanej (np. łóżko wyścigówka czy wóz strażacki) znaleźć można w tym sklepie.

piękne drewniane łóżka domki dla dzieci
domki skandynawskie z drewna pokój dziecięcy
łóżka rózne kształty drewnianej ramy duży wybór łóżek dla dzieci

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply