Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Praca dodatkowa przez internet – wypełnianie płatnych ankiet – gdzie można zarobić 5-7zł za ankietę, a gdzie…nic?

Na początku zeszłego roku postanowiłam przetestować prace dodatkową / dorywczą przez internet, jaką jest zarabianie na ankietach. Prosty sposób na dorabianie przez internet, wypełniając ankietę, albo w wolnej chwili siedząc w domu, albo np. w drodze do pracy – zamiast grać w gry na komórce czy przeglądać media społecznościowe;)

Za wypełnienie każdej ankiety przyznawane nam są w danym panelu punkty, co po przeliczeniu na złotówki daje nam to zarobek od 0,80 zł – 1zł do 5zł – 6zł za każdą wypełnioną ankietę. W większości portali jest to 1,5zł – 2zł za ankietę, ale są wyjątki, które zawsze płacą np. 4zł, 5zł lub nawet 6zł za ankietę – a co najlepsze te najlepiej płatne, wcale nie są najdłuższe, zwykle są ciekawe, interaktywne, z grafikami itp.

Nie przedstawiam tutaj portali które za wypełnione ankiety oferują TYLKO bony towarowe, brałam pod uwagę tylko panele w których możliwy jest przelew na konto bankowe (w 2 przypadkach PayPal).

W internecie znaleźć można mnóstwo portali oferujących wypełnianie płatnych ankiet ALE uwaga, większość z nich albo jest niewypłacalna, albo zaraz zniknie, albo jest kopią innej istniejącej strony! – tzn. kilka różnych stron oferuje wypełnienie dokładnie tych samych ankiet, ale wypełnić ją i dostać za to punkty można tylko na jednej z nich! (wtedy na innych znika). Po co firma X zakłada kilka portali pod różnymi nazwami i oferuje w niej wypełnienie TYCH SAMYCH ankiet? A no po to aby nieświadomy użytkownik wypełniał ankietę raz przez jeden portal, raz przez drugi, w ten sposób rozpraszając swój zarobek po wielu stronach! A wiedz że aby wypłacić pieniążki w formie przelewu bankowego należy uzbierać konkretną ilość punktów (najczęściej ekwiwalent 50zł).

Jak wygląda taka ankieta? Ile czasu zajmuje jej wypełnienie?

 1. Na początku każdej ankiety są pytania ogólne  kwalifikujące do udziału w danej ankiecie: płeć, wiek, miejsce zamieszkania i pytania dotyczące treści dalszej ankiety – czy np. robisz zakupy w sklepie A, czy ostatnio kupiłaś/łeś suszarkę do włosów, jak często pijesz wino itp. Często są też pytania ewidentnie dyskwalifikujące np. czy Ty lub ktoś z rodziny pracuje w branży X, w reklamie itp.
 2. Jeśli zostałaś/łeś zakwalifikowany do danej ankiety to dalej odpowiadasz na pytania dotyczące albo ogólnych zachowań (w których sklepach robisz zakupy, ile wydajesz w sklepach internetowych, jak często kupujesz elektornikę itp.) albo konkretnego produktu / produktów danej firmy / firm. Na pytania odpowiadamy po prostu zaznaczając właściwą odpowiedź z listy lub w tabeli. Czasem pojawiają się ciekawsze ankiety w których zaznaczasz np. co podoba Ci się w nowym opakowaniu soku / które opakowanie batonika jest fajniejsze / jaki smak lodów jest lepszy – to są najfajniejsze ankiety, z grafikami, są interesujące i wypełniając je mamy wpływ np. na to jak będzie wyglądał nowy produkt! Czasem zdarzają się też interaktywne ankiety w postaci gry lub symulacji sklepu – np. chodzisz po sklepie i robisz zakupy…
 3. Często jeśli się nie zakwalifikujesz do ankiety to i tak dostajesz jakąś drobną kwotę (np. 20gr – 30gr) – za niecałą minutę przeklikania pytań wstępnych – też nieźle.
 4. Ile czasu zajmuje wypełnienie takiej ankiety – ogólnie im więcej tym więcej można na niej zarobić. Wypełnienie jednak ankiety zajmuje od 5 minut do kilku-kilkunastu, a nawet 20 minut – zalezy jak szybko czytasz i klikasz;)
zarabianie na ankietach praca dodatkowa z domu, polecane strony

Portale oferujące wypełnianie płatnych ankiet – z przelewem gotówki na konto

Te panele polecam – w kolejności od najlepszego:

 • Klub Kantar – za ankiety dostaję zawsze powyżej 2,5zł, zwykle 4zł – 5zł, czasem 6zł ; ale ankiet jest mało
 • Opinie – zróżnicowane przedziały, bardzo krótkie ankiety za kilkadziesiąt groszy, inne za 2zł – 3zł, średnia ilość
 • ySense – najczęściej ankiety za 0,4-0,6$, czasem za 1$ – 1,5$, w przeliczeniu na złotówki da nam niezłe kwoty – ale wypłata jest na PayPala
 • LifePointsPanel – nieźle płatne ankiety, 1,50zł – 3zł, duża ilość, ale przelew na PayPal albo bon na zakupy w Allegro/Zalando/Empik itp.
 • Badanie Opinii – najczęściej ankiety za 2zł – 3zł, ale są i za 4zł, mała ilość
 • Reaktor Opinii – ankiety za 1,50zł – 3zł, mała ilość
 • Demando – ankiety za 2zł – 2,5zł do 4zł, mała ilość
 • SWpanel – ankiety za 1zł -1,5zł, średnia ilość
 • Epanel – ankiety za 1,2zł – 1,40zł, średnia ilość

Już nie korzystam z tych paneli:

 • Toluna – bo gdy tam dłużej nie zajrzysz skasuje Ci Twój zarobek! Dla mnie, przez to odpada.
 • Moneyo / iWadi / Mypanell – oferują dokładnie te same ankiety (nawet mają taką samą stronę – tylko z innym logo i kolorem:P) Wypłata na PayPala.
 • JTNPanel / Hintwave / Bo-Panel / PoznajTo / Imasonline / PentagonOnline – na tych portalach przez kilka miesięcy albo nie było WCALE ankiet do wypełnienia albo było ich tyle co kot napłakał-punkty do wymaganej kwoty wypłaty zbierałabym chyba latami.

Szczegółowy opis paneli, które polecam, w kolejności od najlepszego:

 • Klub Kantar – za ankiety dostaję zawsze powyżej 2,56zł – 3,84zł, zwykle jest to 4,80zł (150pkt), lub 6,40zł (200pkt); ale ankiet jest mało-zwykle przynajmniej 4szt. na miesiąc, a w “lepsze” miesiące jest 6 do 10 ankiet. 1 pkt. to 0,032 zł stąd te dziwne kwoty za 1 ankietę. Przelew bankowy od 1000pkt – 32zł, można też otrzymać bon do empiku, czy doładowanie telefonu. Duże zarobki za wypełnienie jednej ankiety i najniższy próg wypłaty środków na konto w PLN. Zawsze dostaję powiadomienie o dostępnej do wypełnienia ankiecie na maila, ankiety są dobre jakości, ciekawe, często z elementami graficznymi – dobrze się je wypełnia.
 • Opinie – zróżnicowane przedziały cenowe, bardzo krótkie ankiety za kilkadziesiąt groszy, inne za 2zł – 3zł, średnia ilość ankiet na miesiąc, panel przejrzysty, ankiety często są łączone w segmenty-tj. dotyczą kilku rzeczy i mają różną długość (i ilość punktów) w zależności od udzielanych odpowiedzi. 1pkt. to 0,005zł. Przelew na konto po uzbieraniu 10 000pkt czyli 50zł –  ale można np.doładować telefon już za 4000pkt (20zł).
 • ySense – najczęściej ankiety za 0,4-0,6$, czasem za 1$ – 1,5$, w przeliczeniu na złotówki da nam niezłe kwoty – ale wypłata jest na PayPala i konieczne będzie przewalutowanie na złotówki. Sporo ankiet i innych płatnych zadań np. zagranie w grę na androidzie i osiągnięcie konkretnego levela – za 20$ – 25$ czy 30$.
 • LifePointsPanel – nieźle płatne ankiety, 1,50zł – 3zł, duża ilość ankiet w ciągu miesiąca, łatwo można dozbierać do wymaganego progu wypłaty – ale wypłata jest na PayPala (7 000pkt – 60zł lub 11 700pkt – 100zł) albo bon na zakupy na Allegro (11 000pkt – 100zł). 1,16 pkt. to 0,01zł. Na maila wysyłane są powiadomienia o nowych ankietach.
 • Badanie Opinii – najczęściej ankiety za 2zł – 3zł, ale są i za 4zł, dość mała ilość ankiet na miesiąc, 1pkt. to 0,05zł. Po uzbieraniu 1000pkt (50zł) można dokonać przelewu na konto bankowe w PLN. Na maila wysyłane są powiadomienia o nowych ankietach.
 • Reaktor Opinii – ankiety za 1,50zł – 3zł, ale dość mała ilość w ciągu miesiąca. 1 pkt. to 0,1zł, po uzbieraniu 500pkt (50zł) środki można wypłacić na konto.
 • Demando – ankiety za 2zł – 2,5zł do 4zł, ale jest ich dość mało w ciągu miesiąca. 1pkt. to 0,1zł, po uzbieraniu 500pkt – 50zł, środki można wypłacić na konto. Na maila wysyłane są powiadomienia o nowych ankietach.
 • SWpanel – ankiety za 1zł -1,5zł, średnia ilość ankiet na miesiąc, 1pkt. to 0,5zł, po uzbieraniu 100pkt (50zł) można wypłacić środki na konto.
 • Epanel – ankiety za 1,2zł – 1,40zł, średnia ilość w ciągu miesiąca. Najbardziej klarowny przelicznik punktowy czyli 1pkt. to 1zł. Po uzbieraniu 50pkt-50zł można przelać środki na konto bankowe.
jak dorobić przez internet na wypełnianiu ankiet polecane strony gdzie zarobisz najwięcej

Zarabianie na wypełnianiu ankiet to dobry pomysł jako praca dodatkowa, w wolnej chwili, którą zmarnowalibyśmy na granie na telefonie czy przeglądanie mediów społecznościowych, nie należy traktować tego jako pełnoetatowe zajęcie – ponieważ ankiet nie ma tak dużo!

Aby trochę dorobić, bez wychodzenia z domu, najlepiej założyć konto na kilku portalach. Portali oferujących zarabianie na ankietach jest wiele, ale należy odsiać z nich te, które albo są nieuczciwe albo po prostu nie mają zleceń – portale których nie polecam zamieściłam wyżej w tabeli (na czerwono).

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply