Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Zielona, pachnąca sól sosnowa do kąpieli, moczenia nóg

Zielona, pachnąca sól sosnowa do kąpieli, moczenia nóg – Taka sosnowa kąpiel wzmocni naszą odporność, udrożni zatoki i pomoże w walce z katarem i infekcjami. Sól Epsom zawiera magnez, który dobrze wchłania się przez skórę, kąpiele z dodatkiem tej soli polecane są zatem w szczególności osobom z niedoborem magnezu. Regularne stosowanie kąpieli solankowych zapewnia przyswajanie przez organizm makro i mikroelementów, przyspiesza proces regeneracji komórek, pomaga w różnych problemach skórnych, pobudza krążenie, zmiękcza, ujędrnia i wygładza skórę. 

zielona sól do moczenia nóg

Wykonanie soli sosnowej jest bardzo proste, ale czasochłonne. Gałązki sosny zbieramy gdy są suche. Oddzielamy igły od gałązek, następnie rozkładamy na papierze do pieczenia i odstawiamy w suche miejsce na kilka dni – chodzi o to aby nadmiar wody odparował. To czego nie zużyjemy przy produkcji soli sosnowej można przechowywać w zamkniętym woreczku foliowym – w nim igiełki będą dalej powoli schły.

zielona sól z igiełkami sosny

Receptura na zieloną sól sosnową, 300g:

  • sól morska – 100g
  • sól kamienna z Wieliczki – 100g
  • sól Epsom – 100g
  • igiełki sosny (suche)

Różne rodzaje soli zapewnią nam szeroki wachlarz mikro i makro elementów. Aby wykonać sól która będzie miała zielony kolor oraz pachniała niezbędne są 2 etapy. 

przepis na zieloną sól sosnową

Aby uzyskać zielony kolor:

Najpierw dość świeże (ale takie które podeschły kilka dni po zerwaniu) igiełki ugniatam w moździerzu z dodatkiem mieszanki soli. Jest to dość czasochłonne i męczące, ponieważ nie wrzucam od razu wszystkiego tylko rozcieram igły z niewielkimi porcjami soli – po 2-3 łyżki i garść igieł. Tu pojawia się minus pięknego zielonego koloru. Dość świeże igły (odstane jedynie kilka dni) mają w sobie jeszcze wodę, więc puszczają nam barwnik, ale razem z nim też niechciany aromat podobny do zapachu świeżo koszonej trawy – daleki od sosnowego aromatu który jest tutaj porządany! 

jak zrobić zieloną pachnącą sól

Jak nadać sosnowy zapach mieszance soli:

Zieloną sól odseparowujemy od pozgniatanych igieł za pomocą sitka. Otrzymaliśmy zieloną sól, która jednak nie pachnie sosnowo. Aby sól nabrała aromatu należy wsypać ją do słoiczka, układając warstwowo, na przemian z bardzo suchymi igłami sosny – odstane kilka tygodni/miesięcy – zależnie od warunków suszenia. 

sosnowa sól do kąpieli

Igiełki świeże mają trawiasty zapach (przez soki), zaś te wysuszone, które zaczynają być już łamliwe dają aromat sosnowy. Gdy zamkniemy sól z przeschniętymi, pachnącymi igłami otrzymamy zarówno zieloną jak i pachnącą mieszankę soli do kąpieli i moczenia nóg.

zielona sól sosnowa

Jeśli nie zależy nam na zielonym kolorze soli to oczywiście możemy pominąć żmudne mielenie igieł w moździerzu. Jeśli jednak nie dysponujemy suchymi igiełkami to musimy poczekać aż te świeżo zerwane podeschną na tyle aby nie były giętkie, lecz łamliwe – wtedy aromat będzie najlepszy.

zielona sól pachnąca lasem jak zrobić

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply