Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Piernikowy scrub do ciała

Jak zrobić piernikowy scrub/peeling do ciała?

Jest to peeling w którym substancją ścierającą jest cukier oraz gotowy, kupny peeling z łupin orzechów włoskich. W składzie peelingu znajduje się również olej kokosowy, gliceryna roślinna, wosk pszczeli i przyprawa do piernika np. firmy Kotanyi (najlepiej by w składzie miała tylko przyprawy – a nie na pierwszym miejscu w składzie cukier). Peeling jest zbity (w sensie nie puszysty-więc i wydajny) i ma piernikowy/korzenny zapach – w sam raz na Święta;)

Receptura na piernikowy scrub/peeling do ciała (269g):

  • cukier trzcinowy  (37,1%) – 100g
  • peeling z łupin orzechów włoskich   (3,7%) – 10g
  • olej kokosowy   (22,3%) – 60g
  • gliceryna roślinna   (14,9%) – 40g
  • wosk pszczeli   (1,9%) – 5g
  • przyprawa do piernika – 2 opakowania po 27g (20,1%) – 54g
jak zrobić piernikowy peeling do ciała

Najpierw zagotuj wodę w czajniku i wyparz wszystkie przedmioty których będziesz używać – czyli: zlewkę/miseczkę, ze 2 łyżki, końcówkę miksera i słoiczek na gotowy wyrób. Odstaw do wyschnięcia. 

Następnie odważ olej kokosowy i wosk pszczeli w wyparzonej suchej misce/zlewce. Przygotuj kąpiel wodną czyli – zagotuj wodę i wlej ją do innej, większej, plastikowej miski lub garnka. Wstaw do gorącej kąpieli miseczkę/zlewkę ze składnikami i mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia wosku. 

piernikowy peeling do ciała

Do rozpuszczonych tłuszczy dodaj przyprawę do piernika, peeling z łupin orzechów włoskich, cukier i glicerynę. Jeśli nie chcesz używać dwóch opakowań przyprawy do piernika to możesz dodać tylko jedną – wtedy dodaj też mniej gliceryny (30g) i oleju kokosowego (40g). 

jak zrobić piernikowy scrub do ciała

Gotowy peeling mieści się w 200ml opakowaniu. Na zdjęciu widać pierniczki domowej roboty – nadziewane marmoladą (w tym roku wiśniowa). Robimy je co roku i wychodzą pyszne – tutaj jest przepis😉

piernikowy scrub do ciała

Olej kokosowy – ma właściwości nawilżające, regenerujące, łagodzące podrażnienia i ujędrnia skórę. Zawiera m.in. kwas laurynowy który ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Zostawia na skórze tłusty film. Dość “ciężki” olej. Piękny kokosowy zapach – dużo bardziej intensywny niż wiórków lub mąki kokosowej.

Wosk pszczeli – zawiera witaminy, mikroelementy, uelastycznia i zmiękcza skórę.

Gliceryna roślinna– świetnie nawilża skórę. Rozpuszczalna w wodzie. 5-15%.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply