Domowy peeling do twarzy – DIY
Mam dla was prosty i szybki przepis na delikatny domowy peeling do twarzy – pachnący kokosem i miodem. Używam teraz tego peelingu codziennie. Co kilka dni robię sobie nową porcję, eksperymentując z proporcjami i składnikami. Skóra po jego użyciu jest dobrze oczyszczona i gładka. Zatem przedstawiam wam 3 wersje delikatnego peelingu do twarzy.

Najpierw zagotuj wodę w czajniku i wyparz wszystkie przedmioty których będziesz używać – czyli: miseczkę, ze 2 łyżki i słoiczek na gotowy wyrób. Odstaw do wyschnięcia.
Następnie wymieszaj w miseczce wszystkie składniki (zależnie od wybranej wersji peelingu – patrz poniżej) i przełóż do słoiczka.
Receptury na domowy peeling do twarzy:
Wersja 1 – “Pięknie pachnący podwójnie kokosowy peeling do twarzy”
- 3 łyżki miodu
- 1 łyżka oleju kokosowego koniecznie nierafinowanego/naturalnego (bo tylko on ma zapach kokosa)
- 1 łyżka mąki kokosowej
Wersja 2 – “Prosty peeling kokosowo-miodowy”
- 3 łyżki (38g) miodu
- 1 łyżka (7g) zwykłej oliwy z oliwek/oleju rzepakowego
- 1 łyżka (10g) mąki kokosowej

Wersja 3 – “Oczyszczająca miodowo-kokosowa maseczka peelingująca”
- 3 łyżki miodu
- 1 łyżka zwykłej oliwy z oliwek/oleju rzepakowego
- 1 łyżka mąki kokosowej
- 1 łyżka dowolnej glinki kosmetycznej (ja np. użyłam żółtej i zielonej)
- kilka kropli ulubionego naturalnego olejku/mieszanki olejków eterycznych
Na poniższym zdjęciu po lewej widać wersję 1, na górze wersję 2, a po prawej wersję 3.

Olej kokosowy – dlaczego nierafinowany? Zaletą naturalnych, nierafinowanych olei jest to że nie zostały one poddane dodatkowemu oczyszczaniu – a zatem zachowały swój naturalny kolor oraz zapach jak i substancje czynne – takie jak wolne kwasy tłuszczowe i witaminy. Nierafinowany olej kokosowy możesz kupić w sklepie z surowcami kosmetycznymi np. Ecospa czy ZróbSobieKrem
Olejki eteryczne – ich dodatek sprawi że nasz wyrób będzie delikatnie pachniał – wybierz swój ulubiony zapach. Kupuj tylko naturalne olejki eteryczne – taka informacja musi widnieć na opakowaniu. Olejki są łatwo dostępne w aptekach – tam jednak wybór zapachów jest zwykle bardzo ograniczony.
Miód – posiada silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, pomaga usunąć nadmiar sebum, zmiękcza i wygładza skórę.
Mąka kokosowa – ma lekki kokosowy zapach, który jest jednak słabo wyczuwalny w połączeniu z miodem, a zwłaszcza z oliwą. Peelingi z mąką kokosową są delikatniejsze od peelingów cukrowych czy solnych dlatego świetnie nadają się do użycia na twarzy.
Glinka kosmetyczna – odtłuszcza, oczyszcza i lekko złuszcza skórę.
Skoro peeling do twarzy jest już gotowy, może spróbujesz teraz zrobić peeling/scrub do ciała? Na przykład różowy scrub do ciała z solą himalajską.