Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Potwory do szafy (Granna) – gra dla dzieci od 3 lat

Gra Potwory do szafy wydawnictwa Granna to gra dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Na pewno jest to dobra gra już dla trzylatka, sześciolatek nadal chętnie w nią gra, więc faktycznie może posłużyć dzieciom i do wieku 8 lat. Co znajdziemy w pudełku: karty z kolorowymi potworkami oraz 12 sztuk kartonowych żetonów przedmiotów/zabawek. Samo pudełko od gry, razem z nakładką tworzy szafę z otwieranymi drzwiczkami – świetny pomysł – dzieci uwielbiają chować potwory do szafy. Bardzo ładna oprawa graficzna stworzona przez Macieja Szymanowicza (ilustruje też książeczki dla dzieci), który zilustrował też grę “Ślimaki to mięczaki”.

potwory do szafy ciekawa gra dla dzieci

Zasady: Tasujemy karty z potworkami i układamy je w stos na środku stołu. Dookoła stosika rozkładamy zakryte żetony przedmiotów. Odkrywamy pierwszą kartę potworka i patrzymy jakiego przedmiotu potworek się boi. Aby schować tego potwora do szafy musimy znaleźć wśród rozłożonych kartoników taki sam przedmiot (np. samolot). Każdy gracz odkrywa kolejno po 1 żetonie – jeśli któryś z odkrytych potworków się go boi to gracz może schować potwora do szafy. Żeby nie było za łatwo to gdy wśród 3 kolejno odkrytych zabawek nie ma tej która przestraszy potwora, odkrywamy z talii następnego potworka – także możemy mieć ich odkrytych kilka na raz. Do odmierzania tych 3 kolejek służą 3 dwustronne żetony potworka – gdy cały zmieni kolor pojawia się nowy potwór.

Wśród żetonów z zabawkami mamy też 2 inne: jeden z nich to skarpetka – gdy ją odsłonimy musimy zamienić miejscami 2 żetony (utrudnienie gry), zaś drugi sprawia że od razu pojawia się nowy potwór.

potwory do szafy

Jest to gra typu memory, trzeba zapamiętywać położenie przedmiotów aby łatwiej przepędzać potwory. Niewielka ilość żetonów jest odpowiednim wyzwaniem dla trzylatka i czterolatka (doskonalą zapamiętywanie). Sześciolatek, już bez problemu bezbłędnie zapamiętuje położenie żetonów, ale nadal dobrze się przy tej grze bawi, ponieważ nie są to klasyczne memory, a gra z ciekawą dla dziecka tematyką.

gra memory z potworkami

Gry planszowe można kupić w sklepach z planszówkami lub księgarniach internetowych, ja często kupuję gry planszowe TUTAJ – jest duży asortyment i w większości przypadków dobre ceny.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply