Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Franklin – serie książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Franklin – to serie książek wydawnictwa Debit, w których głównym bohaterem jest żółwik Franklin, jego rodzina oraz inne zwierzątka – jego koledzy i mieszkańcy miasteczka. Przygody Franklina są ciekawe, często z przesłaniem / morałem. Książki będą odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To samo wydawnictwo sprzedaje aż 4 różne serie książeczek z Franklinem – poniżej opisałam czym się od siebie różnią i która seria ma, moim zdaniem, najlepszą oprawę graficzną.

najlepsza graficznie seria bajek o Franklinie

Seria Franklin – “Historyjki z telewizji” – ma okładki z zielonym paskiem po lewej, u góry zaś napis “Historyjki z telewizji” na niebieskim tle. To moim zdaniem najładniejsza graficznie seria – patrz zdjęcia powyżej.

seria książek Franklin z ładnymi obrazkami

Seria Franklin – ma okładki z ramkami w różnych kolorach,  tytuł książki też jest w ramce. Ta seria ma również ładne grafiki – kwestią gustu jest to czy ta seria jest ładniejsza czy ta wcześniej opisana. Grafiki mają trochę “inną kreskę”, są trochę mniej wyraźne – bardziej rozmyte i stapiające się z tłem obrazki. Zdjęcia książek z tej serii – powyżej.

seria Franklin z dużymi literami do nauki czytania

Seria Franklin – “Czytamy z Franklinem” – to seria książek w mniejszym (węższym) formacie. Okładki mają żółte, grube ramki, u góry napis “Czytamy z Franklinem” na niebieskim tle oraz informacja “Bardzo duże litery”. Jest to seria z dużymi literkami, którą mogą samodzielnie czytać dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mniejszy format książki lepiej będzie leżał w rękach dziecka. Oprawa graficzna jest w porządku.

seria bajek z Franklinem z grafikami komputerowymi

Seria Franklin – “Franklin i przyjaciele” to seria książek z zupełnie innymi grafikami. Moim zdaniem te grafiki “komputerowe” są słabe – gorsze od tych “rysunkowych” – mniej jest tu detali i kolorów, a np. uśmiechający się miś wygląda groźnie, a nie sympatycznie…

Franklin seria książeczek dla przedszkolaka i dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Książeczki dla dzieci kupuję w księgarniach internetowych, często korzystam z TEGO sklepu – jest duży asortyment i w większości przypadków dobre / najlepsze ceny.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply