Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Imionki – zabawna gra karciana ćwicząca pamięć i refleks

Imionki to bardzo ładnie wydana, prosta i zabawna gra karciana dla dzieci w wieku już od 3-4 lat. Według producenta gra jest dla dzieci w wieku 5+. Faktycznie dopiero u dzieci w wieku około 5 lat rozwija się na tyle kreatywność że mogą same wymyślić nazwę dla potworka – ale to przecież nie znaczy że młodsze dzieci nie mogą w tą grę grać – owszem mogą – po prostu nazwy wymyśla rodzic;)  …ale od początku, zacznijmy od zawartości pudełka i zasad gry.

imionki karcianka dla dzieci

W niewielkim pudełku znajdziemy 55 kart z wizerunkami różnych potworków (11 różnych potworków). Karty są duże, grafiki wyraźne, kolorowe i zabawne. Łatwo dla nich wymyślać imiona;)

Zasady: Tasujemy karty i wykładamy kolejno po 1 karcie na stół. Jeśli potworek pojawia się po raz pierwszy to nadajemy mu imię. Jeśli kolejny raz go wylosujemy należy powiedzieć jak potworek się nazywa. Kto pierwszy poda prawidłowe imię potworka ten zabiera kartę. Kto na koniec gry ma więcej kart wygrywa. Jeśli nikt nie pamięta imienia potworka to nazywamy go jeszcze raz. Potworków jest 11 – każdego po 5 kart.

fajna gra karciana dla dzieci

Za każdym razem wymyślamy inne nazwy dla potworków, mogą się one mieszać z imionami z poprzednich partii gry, dlatego my gramy w ten sposób że najpierw wykładam kolejno 11 różnych potworków, ustalamy ich imiona – powtarzam je i utrwalam dzieciom kilka razy a dopiero potem wtasowuję te karty do talii i zaczynamy właściwą grę. Jeśli gracie dość często lub z młodszymi dziećmi (3-4-5lat) to takie utrwalenie nazw będzie bardzo pomocne.

Jakie nazwy nadajemy naszym potworkom? – sporo z nich narzuca się sama patrząc na potworki np. „jajo”, „ogórasek”, „pomarańcza”, „loczek”, „kartofel”, „śpioch”, „podusia”, „długonogi”, „ucho”, „landrynka” itp. Dzieci starsze (5,5-6 lat) zaczynają być kreatywne i nadawać bardziej skomplikowane nazwy – nawet dwu-członowe np. „słodka podusia” 😉

Gra Imionki jest zabawna – jest sporo śmiechu zarówno przy nadawaniu nazw jak i próbach przypomnienia sobie jak nazywa się potworek. Polecam!

Gry planszowe można kupić w sklepach z planszówkami lub księgarniach internetowych, ja często kupuję gry planszowe TUTAJ – jest duży asortyment i w większości przypadków dobre ceny.

Jeśli podoba Ci się mój blog – możesz postawić mi wirtualną kawę;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply